V Chile se našel 25.metrový nákres humanoidu se třemi prsty

767

V poušti Atacama v severním Chile byl objeven velký geoglyf (kresba na zemi) ve formě humanoidní postavy se třemi prsty.

Tento nález byl nejprve objeven na mapách Google Earth a poté ve skutečnosti. Objev byl ohlášen na chilském webu FICCV – Mezinárodní fond pro kulturu a vědy o životě.

Postava tříprstého humanoidu se nachází v blízkosti vesnice Uara v regionu Tarapak. Délka geoglyfů je 25 metrů. Tento geoglyf byl vytvořen, stejně jako ostatní starověké geoglyfy na těchto místech, seškrábáním horní vrstvy kamenité půdy.

Před tímto nálezem byl nejslavnějším humanoidním geoglyfem z Atacamy tzv. „Atacama gigant“, který je dlouhý 119 metrů. Je to také zvláštní postava, ale její paže a nohy jsou vyobrazeny jednoduše pomocí prstů bez prstů. 

Atacama gigant

Někteří ufologové okamžitě viděli spojení mezi tříprstým geoglyfem a slavnými tříprstými mumami z pouštní Nazcy. Mimochodem, z Nazca do Huara je vzdálenost jen asi 800 km. 

Připomeňme, že v létě 2017 byly ve všech světových médiích zveřejněny zprávy o podivné trojprsté mumii, kterou peruánský farmář našel na určitém pohřebišti v pouštní Nazce. Mumie měla neobvyklou kostrovou strukturu a bylo zvlášť rozeznatelné, že měla na svých pažích a nohou tři prsty.

Podle vědců nebyla mumie falešná a dokonce byla nalezena lidská DNA, což znamená, že se nejedná o mimozemšťana. Několik vážených vědců ale učinilo prohlášení, že mumie s třemi prsty je levný falešný podvrh, sestavený z různých lidských kostí. Peruánští vědci však byli velmi pobouřeni s tím, že taková prohlášení diskreditují národní vědu.

Vědci i nadále mumii zkoumají a dodávají, že mumie jsou autentické, ukazují četné výsledky jejich skenování na MRI a dalších lékařských zařízeních, stejně jako objevují kousky masa, tuku a dalších organických látek ve zbytcích. 

Překlad: Demiurg