Učení se odučit: nejvyšší forma učení

869

Vyrůstáme chozením do školy a učíme se o „společných základních“ předmětech spolu s ostatními. Dostáváme také informace o věcech z médií, organizovaného náboženství, vlád a internetu. Žijeme v takzvaném informačním věku. Jsme podmíněni všemi těmito informacemi, abychom viděli realitu prostřednictvím určité čočky. Jsem tu, abych vám řekl, že všechno, co učení není, není tak důležité, jak se ukázalo.

Ve skutečnosti vás to může omezit na život průměrnosti. Existuje buddhistická přísloví, která říká, že učení se odučení je nejvyšší forma učení. Stejně jako u mnoha hlubších pravd je třeba, abyste opravdu přemýšleli, co to znamená a pochopit, co to říká. Čím více se dozvíte o věcech, ať už jsou pravdivé nebo ne, tím věrnější je vaše realita. Zdá se, že jsou méně možné určité věci, což omezuje vaši schopnost představit si tyto možnosti podobně jako je vnímá dítě. To se týká jak informací, tak aplikovaných aktivit.

To neznamená, že byste se neměli nic učit. Klenotem tohoto učení je, že byste se měli učit, odučit se a znovu se učit. Měli byste být schopni překonat špatné návyky, které jste se naučili od druhých, zbavit se informací, které jsou v rozporu s něčím, co je podporováno více důkazy, a přeprogramovat věci, které již neslouží vašemu neustálému vývoji. Čím dříve se dopustíte procesu odučení, tím snazší bude odcizení věcí, které brání vaší schopnosti vidět věci jako neomezené možnosti, které jsou. Jak Seneca jednou řekl: „Mysl pomalu odkrývá, co se dozvěděla brzy.“

Vzdělávací systém je způsob, jakým dominantní vědomí nutí lidi myslet určitým způsobem. Je to systém, díky kterému jsou lidé lehce ovladatelní. Vše od konceptu času je lineární a rozdělené v postupném neustále se zvyšujícím pohybu pokroku. To, co se učíme, posilují další lidé, kterým bylo také řečeno, aby věřili stejným věcem. Aby bylo možné dosáhnout něčeho jiného, ​​musíte nejprve uznat, že právě proto, že si myslíte, že něco je určitým způsobem, neznamená to, že to ve skutečnosti je. Proto je odcizení nejlepším nástrojem, který máme tady na Zemi, aby nahradilo to, o čem jsme věřili, že je pravdivé, něčím, co se zdá pravdivější.

Jak se odcizit
Můžete se zbavit učení několika způsoby. Zde je jedna technika, kterou si můžete procvičit:

Udělejte si seznam několika přesvědčení, které máte, o věcech, které podle vás mohou bránit ve vývoji.

Udělejte si seznam aktivit, na kterých se aktuálně podílíte, ale nepředstavujte nic konstruktivního. Prozkoumejte, co jiného je možné v těchto oblastech, a podnikněte kroky. Když narazíte na informace a něco pochopíte, udělejte z toho součást vaší reality a systému víry. Připomeňte si, že ačkoli některé nové informace nahradily to, o čem jste věřili, že je pravdivé a stojí za to ho podporovat, může se jednoho dne také nahradit něčím, co je ještě více sladěno s pravdou a více užitečné pro váš vývoj.

Když budete tyto kroky důsledně sledovat, například v průběhu měsíce, začnete si všímat, že znovu rostete a že energie vzrušení vás naplní tím, o čem se domníváte, že je nyní možné. Užijte si nové perspektivy, které budete mít!

Překlad: Demiurg

Zdroj příspěvku