Svaly plazů v lidských embryích

1110

Ve věku 7 týdnů rostou malé embryonální svaly v lidských embryích v nohou a pažích, což je podle vědců potvrzení teorie evoluce. 

Tyto svaly v pozdějších stádiích těhotenství zmizí a „rostou“ do jiných svalů.

Tyto svaly se také nacházejí v končetinách jiných savců, ale u dospělých to tak není. Pouze občas (velmi zřídka) je lze nalézt u dospělých kvůli genetickému selhání.

Podle vědců jsou tyto svaly „poctou minulosti“ – před asi 250 miliony let povstaly první savci, vyvíjející se ze synapsidů – zvířata podobná zvířatům, která byla podtřídou plazů. 

Tyto svaly byly nalezeny v lidských embryích pomocí nejnovějších high-tech zařízení, která mohou zachytit ty nejmenší podrobnosti o těle embrya. 

Podle vědců, kteří ve věku 10 týdnů provedli vyšetření svalové tkáně embrya, okamžitě zde uviděli „něco zbytečného“.

Ukázalo se, že se jedná o malé svaly zvané dorsometacarpales , které se u dospělých nenacházejí. a které byly v rukou embrya mezi metakarpálními kostmi. 

Později se ukázalo, že tyto svaly rostou v embryích ve věku 7 týdnů a je jich asi 30 v rukou a nohou. A o 13 týdnů třetina z nich zmizí. V pozdních stádiích těhotenství v normálních případech všechny takové svaly zmizí. 

Rui Diogo z Howard University College of Medicine, Washington, hlavní autor této studie, říká, že abnormality, které se zde vyskytly a poté byly i nalezeny u dospělých, jsou spojeny s malformacemi plodu. Tyto „plazové svaly“ jsou dle něj „ úžasné “ a patří mezi hlavní příklady evoluce člověka. “

Fascinující je, že jsme pozorovali různé svaly, které nebyly nikdy popsány v lidském prenatálním vývoji, a že některé z těchto atavistických svalů byly vidět i u plodů starých 11,5 týdne, což je pro vývojové atavismy pozoruhodně pozdě “, dodává Diogo

Dále také dodal: „Zajímavé je, že některé atavistické svaly se u dospělých vyskytují ve vzácných případech, buď jako anatomické variace bez viditelného účinku na zdravého jedince, nebo v důsledku vrozených malformací. To posiluje myšlenku, že jak svalové variace, tak patologie mohou souviset s opožděným nebo zastaveným embryonálním vývojem, v tomto případě možná zpoždění nebo snížení svalové apoptózy, a to pomáhá vysvětlit, proč se tyto svaly občas vyskytují u dospělých lidí. Je to prostě fascinující příklad naší evoluce. “

Překlad: Demiurg