První dáma, která popsala cestu na Venuši

984

Co by se stalo, kdyby první dáma Spojených států sdělila, že věří, že s mimozemšťany cestovala na Venuši? Nepochybně by to vytvořilo docela velký mezinárodní mediální zájem, co říkáte? Přesně to se však stalo v případě japonské první dámy Miyuki Hatoyamy. Slyšeli jste však o tom?

V roce 2009 se 62letá Miyuki Hatoyama, manželka vyvoleného japonského premiéra Yukio Hatoyama, podrobila kontrole toho, co napsala v knize s názvem „Velmi podivné věci, na které jsem narazila“.

Hatoyama v ní psala o zážitku, který se jí stal před dvěma desetiletími.

Zatímco moje tělo spalo, myslím si, že moje duše cestovala v trojúhelníkovém tvaru UFO a to přímo na Venuši. “ „Bylo to velmi krásné místo a bylo to velmi zelené,“ dodává.

Bývalá herečka a také autorka několika kuchařek také tvrdí, že poznala herce Toma Cruise z jiného života.

Věřím, že by mi porozuměl, kdybych mu řekla:Dlouho jsme se neviděli, od našeho posledního setkání,“ dodala dále v rozhovoru.

Když to tehdy sdělila bývalému manželovi, řekl jí, že to byl pravděpodobně jen a jen sen. Řekla však, že její nový manžel, Yukio Hatoyama, by nepochybně reagoval jinak. Rozvedený zpěvák a tanečnice se setkali při práci v japonské restauraci v San Franciscu. Vzali se pak v roce 1975.


Můj současný manžel má jiný způsob myšlení,“ dodala. „Určitě by řekl:“ Ach, to je skvělé.


Yukio Hatoyama, v té době mu bylo také 62 let, vystudoval Stanfordskou univerzitu, je vnukem bývalého předsedy vlády. Podle agentury Reuters si získal přezdívku „mimozemšťan“. Podle deníku Independent, přezdívku dostal pro svůj nekonvenční přístup:

Ačkoliv je pan Hatoyama multimilionářem a čtvrtou generací své rodiny, která má vystoupit na vrchol japonského politického světa, jeho vzhled je netradiční a neřídí se podle přísných japonských standardů: jeho vlasy jsou “ neslušné “ a odmítá námořnickou uniformu ve prospěch obleků hnědé a mechově zelené.

Člověk by si myslel, že tento příběh o cestách na Venuši mohl být v důležitých světových zprávách, ale zdá se, že sotva někoho oslovil. Jedním z důvodů může být to, že se japonský přístup k myšlence mimozemšťanů liší od západních zemí.

Starověké příběhy od začátku vyprávějí o mimozemských bytostech, včetně starověkých Dogů, mimozemských figurek představujících bohy z oblohy.

Historici, kteří se zajímají o Japonsko zjistili, že primární náboženství Japonska se jmenovalo šintoismus. Tato víra spojuje Japonsko s mystickou minulostí zahrnující nebeské bytosti zvané Kami.

V roce 2007 japonská vláda prohlásila, že „nepotvrdila existenci neidentifikovaných létajících objektů, o nichž se předpokládá, že by pocházely odkudkoli jinde, než ze Země“. Japonský ministr obrany ale zároveň řekl, že neexistují „žádné důvody“, popírat existenci mimozemských UFO s posádkou.

BBC News informovala, že navzdory nedostatku důkazů hlavní tajemník kabinetu Nobutaka Machimura sdělil reportérům, že věří, že UFO je určitě skutečné.

„Japonsko však zatím neplánovalo, co dělat, pro případ, že na zem dorazí mimozemšťané.“ dodává Nobutaka.

V prohlášení dále uvádí, že pokud bude létající talíř spatřen ve vzdušném prostoru země, bude vyslán stíhač a za úkol bude mít vizuální potvrzení.

Dávní mimozemšťané : Šintoismus

Japonsko se tedy UFO věnuje velmi vážně, jak dodává ministr obrany, generál Nakatani.

“ Když naše Air Self Defence Force detekuje náznaky neidentifikovaného létajícího objektu, který by mohl narušit vzdušný prostor naší země, jsou pro tyto potřeby vyslány stíhací letouny a provedou se vizuální pozorování,“ odpověděl ministr obrany Nakatani velmi vážně.
“ Někdy naleznou ptáky nebo létající předměty jiné než letadlo, ale nevím zatím o případu, kdy se najde neidentifikovaný létající objekt, o kterém se předpokládá, že přišel z jiného než ze Země,“ dále dodal.

Japonsko bere UFO a existenci mimozemšťanů velmi seriózně a vážně, otázkou je, zda se jejich přítomnost a existence dokáže potvrdit.

Překlad: Demiurg