Proč chtěl Nikola Tesla vytvořit prstenec kolem Země, jako má Saturn

2125

Nebe ze země bude vypadat, jako by tam byl Saturn místo Měsíce

Největším projektem Nikola Tesly mělo být vybudování planetárního prstence kolem Země. Stejně takový jako má Saturn, jen s tím rozdílem, že by se mohl ovládat-řídit. V současné době někteří fyzici a futurologové chtějí tuto jeho myšlenku zrealizovat. Podíváme se, proč Tesla takový prstenec chtěl a jaké podobné projekty dnes existují.

Tesla navrhl postavit prstenec kolem Země u rovníku. Stejný tvar jaký má Saturn, ale pevný. Poté bylo navrženo zvednout tento prstenec do prostoru pomocí stojanů a následně odstranit podpěry. Prstenec visí ve vesmíru a začíná se otáčet se Zemí.

V budoucnu je nutné vybudovat brzdný systém pro prstenec, aby bylo možné cestovat vysokou rychlostí.

Prstenec může být i vhodným odrazovým můstkem pro kosmické lodě – loď letí do vesmíru vysokou rychlostí.

Tesla nikdy nepřišel s představou, jak brzdit prstenec, to měl v plánu až v pozdější době.

Před 34 miliony roky mohla mít Země své vlastní prstence

Prstence kolem planet nejsou trvalým jevem. Například podle astrofyziků z University of California (USA) se Saturnovy prstence objevily teprve před 100 miliony lety. Pak do nich narazil meteorit nebo kometa.

Saturnovy prstence jsou velmi tenké – šířka je asi jeden a půl kilometru a rychle se snižuje. Podle vědců Saturnovy prstence úplně zmizí za 300 milionů let. Prstence se také nacházejí na Jupiteru, Uranu, Neptunu a také na některých z jejich satelitů. Tyto prstence se skládají z částic ledu a prachu. Někteří vědci, jako například astronom NASA John O’Keefe věří, že Země měla také své prstence. Před 34 miliony roky, prošla Země oblakem částic a zachytila ​​je svou gravitací, díky tomu v té době na Zemi proběhlo globální ochlazení. Země na rozdíl od Saturnu, měla problém udržet své prstence. Zemské prstence se rychle zhroutily pod vlivem Měsíce a slunečního větru, který je mnohem silnější v blízkosti naší Země než u Saturnu. 100% důkaz, že Země měla prstence, zatím nejsou k dispozici.

V roce 1988 sovětští astronomové spekulovali, že Země má své prstence. Jsou to jen malé prachové částice.

Myšlenka Američanů není první. Konstrukce prstenců kolem Země je jedním z nejvýstřednějších projektů génia fyziky Nikola Tesly.

Ruský projekt prstence kolem Země

Ruský futuristický architekt Arthur Skizhali-Weiss je přesvědčen, že v budoucnosti si lidstvo vybuduje orbitální prstenec, na kterém by se dalo žít! Dokonce navrhl prstenec kolem země.

Podle jeho projektu, vyvinutého společně se skupinou ruských futurologů, by se prstenec měl otáčet v nadmořské výšce 70 tisíc km nad Zemí. Tam prstenec nebude zasahovat do života lidí na Zemi, a také bude možné na něm žít. Tloušťka prstence by byla několik kilometrů. To umožní umístit nejen domy, ale také řeky, lesy. Bude existovat umělá gravitace a díky zemědělství se lidé na oběžné dráze mohou o sebe postarat.

Orbitální prstenec podle projektu Arthura Skizhaliho-Weisse

Podle architekta je kolonizace jiných planet příliš náročná. Za deset tisíc let, bude možné nejen létat na jiné planety, ale také přizpůsobit místní klima a gravitaci lidským standardům. Tesla jako první přišel s orbitálním prstencem kolem Země. Od té doby jsou takové projekty neustále ve „vzduchu“ (mluvili jsme o jednom z nich). Proto dříve či později bude lidstvo chtít vytvořit takový prstenec, výhody jsou opravdu velké.

Myslíte, že takový projekt je Koneckonců, problém s přelidněním planety se může brzy stát akutním. Rozšíření je proto nutné. Otázka je, směrem k jiným planetám nebo k orbitálnímu prstenci?

Nakonec se podívejme na tuto nádhernou vizualizaci. Jak by vypadala naše planeta, kdyby měla prstence.

Blízko rovníku

Ve středním pruhu

V Arktidě

Překlad: Demiurg