Před koronavirem lze ochránit pouze třetinu lidstva

1219


Tuto prognózu vypracoval americký vědec, který analyzoval situaci rozšíření viru COVID-19

Poradce Světové zdravotnické organizace (WHO) Ira Longini, společný ředitel Střediska statistik infekčních chorob na Floridské univerzitě, varoval veřejnost před rizikem globální infekce koronaviry. Tento odborník předal již zprávu, která nevylučuje možnost, že COVID-19 ovlivní dvě třetiny lidstva.

V současné době se oficiální počet nakažených odhaduje na přibližně 60 000 lidí, ale podle vědců bude tento počet růst velmi vysokou rychlostí. Hlavní důvody jsou podle poradce WHO; za prvé, v průměru každá infikovaná osoba infikuje další 2–3 lidi, za druhé, situace, kdy se infekce neprokáže okamžitě, a zatřetí, neexistence spolehlivých expresních testovacích metod pro COVID-19. Podle Ira Longiniho je velký problém to, že i když se šíření koronaviru sníží na polovinu ve srovnání se současnou situací, bude infikována třetina světové populace.

REUTERS/Aly Song – RC21XE9ZX702

„Pokud se na mechanismu přenosu nic nezmění, karantény a izolace nemocných nepomohou zastavit šíření COVID-19.“ Tato opatření, která jsou nyní přijímána, mohou pouze zpomalit, ale nezastavit epidemii, “ uvedl dále tento vědec.

Připomeňme si, že dnes byl kromě Číny detekován koronavirus již ve 24 zemích světa. V Číně, kde se objevil COVID-19, bylo potvrzeno asi 64 000 infekcí, zemřelo 1 380 lidí a asi 7 000 se dokázalo zotavit.

Překlad: Demiurg