Po dobu 3000 let ukrýval les tajemnou italskou pyramidu

998

Po tisíci letech byla pyramida, která se vynořila z lesa, prozkoumána.

Pyramidy jsou obvykle spojeny s Egyptem, ale i takové starobylé objekty se nacházejí po celém světě, včetně Itálie, hodinu a půl od Říma, ve městě Bomarzo.

Pyramida byla objevená italskými vědci v 90. letech minulého století, ukrytá v hustém lese po dobu minimálně 3 000 let.

Skrytá pyramida Bomarza

Nevysvětlitelné, vědci téměř nehnuli brvou, když před 30 lety prohlásili, že v lese našli něco, co se podobá pyramidě.

Čekali až do roku 2008, aby důkladněji prozkoumali italskou pyramidu. V té době se objevil zemědělský odborník Salvatore Fosci, který začal prozkoumávat vegetaci v dané oblasti. Netrvalo dlouho a zeď pyramidy se opravdu objevila. Celá veřejnost byla přitahována děním okolo starobylého objektu.

Pyramida, která není pyramidou

Tento objekt se běžně nazývá pyramida Bomarzo, ale ve skutečnosti netvoří úplnou pyramidu. Následující obrázky ukazují tento starodávný objekt.

Jeho výška je pouze 10 metrů a jeho tvar je více trojúhelníkový než pyramidální, ale přesto se nazývá pyramida.

Pohled shora na pyramidu

Na povrchu pyramidy z vulkanické horniny bylo vytvořeno několik druhů schodů. Pečlivá práce na schodech naznačuje, že se jednalo o pokročilou civilizaci.

Etruská stavba pyramidy v Bomarzo ze 7. století před naším letopočtem. Etruská společnost byla dobře rozvinutá a bohatá, díky obchodům s Kelty. Jejich kultura, literatura a umění byla také produktivní. Byla ovlivňována starověkými Řeky. Přesto dominance římské říše získala moc – po válce připojila k sobě etruskou civilizaci.

Pyramida vyvolala ve světě vědy řadu otázek. K čemu sloužila, a proč jsou kolem jejích okrajů vytesány hluboké rýhy, podobné kanálků?

Podle odborníků mohla mít stavba náboženské využití. Schody vedou k oltáři, hlavní oltář je nahoře. Pyramida směřuje na severozápad, což podle etruské víry ukazuje na podsvětí s temnými bohy. Kanálky mohly pronikat do pyramidy, po nich byla vypouštěna krev zvířecích obětí.

Schodiště připomínající mayskou pyramidu.

Pyramida není jediným zajímavým místem v této oblasti, je zde hrob s etruským textem a vizuálními rytinami. Místní obyvatelé toto místo nazývají Finestraccia nebo kulaté zrcadlo, kvůli jejímu zpracování. Podle odborníků tento hrob může mít i něco společného s pyramidou. Toto místo se stalo posledním odpočinkem etruských kněží.

Překlad: Demiurg