Mimozemšťané mohou “ špehovat “ Zemi z blízkého místa na Mléčné dráze

817

Jen na chvilku si uvědomte, že nejsme sami ve vesmíru a že jiné formy života existují mimo Mléčnou dráhu a Zemi, což je jediné místo, kde se dosud našly pokročilé formy života.

Pokud jsou někde ve vesmíru mimozemšťané, možná viděli nás, tedy člověka, na naší planetě a rozhodli se, že budou sledovat náš pokrok. Jak by to udělali?


Jeden z článků LiveScience uvádí následující scénář:
Před sto miliony let pokročilá civilizace detekuje podivné formy života na modrozelené planetě nedaleko Mléčné dráhy od jejich domova.“ Snaží se vysílat signály, ale cokoli, co je vysíláno do tohoto neznámého světa, neodpovídá. Takže zvědaví galaktičtí průzkumníci zkoušejí něco jiného. Posílají robotickou sondu na malou, tichou kosmickou skálu obíhající poblíž planety bohaté na život, díky které by dohlíželi na nás.

Pokud se příběh jako je tento odehrál kdykoli v historii Země za 4,5 miliardy let, mohlo by to někde zanechat archeologický záznam. Alespoň takové je naděje v novém návrhu na kontrolu pozemských, takzvaných družic na známky pokročilé cizí technologie..

Co přesně jsou přírodní “ družice“?
Jsou to vesmírné objekty – planety, měsíce, dokonce i kosmické skály – které obíhají kolem Slunce v přibližně stejné vzdálenosti jako Země a James Benford, fyzik a nezávislý SETI (Search for mimaterrestrial Intelligence), k tomu vysvětluje:

„V podstatě obíhají kolem Slunce stejnou rychlostí, jakou i Země, a jsou velmi blízko.“

Byl to právě Benford, který na loňské konferenci v Houstonu přednesl svou teorii mimozemského dohledu:
“ Pokud má teorie pravdu, mohli by družice být způsobem, jak odhalit mimozemskou aktivitu, ke které došlo před tím, než se člověk vyvinul a mnohem méně obrátil pozornost ke hvězdám.“

Mléčná dráha

Ne každý – včetně kolegů výzkumníků SETI – souhlasí s kontroverzní teorií Benforda. Jedním z nich je Paul Davies, fyzik a astrobiolog na Státní univerzitě v Arizoně, který říká, že si stále myslí, že máme povinnost zkontrolovat všechny družice, abychom si byl úplně jistí:

Jak je asi pravděpodobné, že by mimozemská sonda byla na jedné z těchto družic? Zjevně velmi nepravděpodobné. Ale pokud to stojí jen velmi málo, proč se nepodívat ?“ I když zde nenajdeme E.T., můžeme najít něco opravdu velmi zajímavého.

Hledání chyb
Vycházíme-li z předpokladu, že nás mimozemšťané skutečně sledují, vše, co musíme udělat, je najít skryté chyby. Jak tedy na to? Dr. Benford má návrh:

„Zemi je nejbližší hvězdou Alpha Centauri, vzdálená 4,37 světelných let. Ale přibližně za půl milionu let přichází tato hvězda do světelného roku Země, což znamená, že stovky nebo tisíce hvězd (a jejich možné doprovodné planety) byly během naší dlouhé historie Země dostatečně blízké naší planetě, aby vytvořily “ kontakt „. Kdysi dávno tak mohli mimozemšťané pozorovat třeba fotosyntézu, život dinosaurů, pokud tedy ovšem měli štěstí. Jejich sondy však stále ještě mohou být na povrchu přírodních družic. “ Je to v podstatě mimozemská archeologie, o které zde hovořím..“ řekl dále Benford. „

Tento “ malý kluk “ může sledovat každý náš pohyb.

Benford navrhuje, abychom více používali optické a rádiové dalekohledy a také zaměřovat přírodní družice planetárním radarem, abychom zjistili, zda bude jeho teorie potvrzena. Posílání malých kosmických lodí by také bylo proveditelné a nebylo příliš drahé. Čína již plánuje vyslat kosmickou loď, aby prozkoumala asteroid blízké Země a podivnou skálu v pásu asteroidů již v roce 2022.

“ Hledání příznaků inteligentních mimozemšťanů poblíž Země je poučné, i když je to zatím hledání bez výsledků,“ dodává Benford. To, že za 50 let nikdo neslyšel ani neviděl žádné mimozemské signály, to moc neznamená, vzhledem k časově ohromující historii Země. Nedostatky důkazů přesahující stovky, milióny nebo dokonce miliardy let by byly mnohem přesvědčivější.

Pokud nenajdeme nic, znamená to, že se nikdo nepřiblížil životu Země přes miliardy let, „řekl Benford. “ To by bylo velké překvapení, přímo ohromující věc.

Jakmile začneme hledat, mohou nás čekat další překvapení.

Překlad: Demiurg