Čtyři UFO vyobrazená v belgickém gobelínu z roku 1538

502

UFO (Unidentified Flying Objects) vždy zaměstnávaly naši zvědavost. Nikdo vlastně neví, odkud pocházejí a jací tvorové se v nich nacházejí. Nemůžeme dokonce ani určit jejich původ..

Ufologie – nauka o UFO, je považována za něco nového, co vzniklo teprve ve dvacátém století, ale samotné UFO, soudě podle mnoha legend a záznamů, lidstvo pozoruje již stovky nebo dokonce tisíce let.

Předpokládá se, že některá z UFO byla zaznamenána i na středověkých freskách a malbách. Jedním z nejvýraznějších příkladů je gobelín „Triumf léta“ z belgického města Bruggy, vytvořený v roce 1538. Na horní části této tapisérie, která znázorňuje kousky oblohy, můžete vidět až čtyři létající objekty podezřele známého tvaru v podobě obráceného talíře. 

Hlavní část tapiserie zaujímá „scéna vzestupu vládce k moci“ a podivné předměty ve tvaru kotouče vypadají bezvýznamně a sotva znatelně. Rozhodně to však nejsou ptáci a také nevypadají jako typické středověké znaky „božského projevu“, jak je historici obvykle považují. 

I když však připustíme, že umělec maloval tyto létající disky jako božský projev, zůstává otázka, proč se umělec rozhodl, že diskovitý objekt na obloze by měl představovat božský projev? Je to proto, že jednou osobně viděl létající disk na obloze?

Obecně lze říci, že na mnoha obrazech té doby lze nalézt podivná „božská znamení“ zobrazená ve formě mraků s paprsky, lidí stojících na plovoucích oblacích nebo plošinách nebo jiných létajících objektů. Je to jen fantazie věřících lidí, nebo to vychází z toho, že ve skutečnosti kdysi viděli na nebi něco divného?