Chřipka zmizela: Vědci jsou zmateni zmizením chřipky … ale je opravdu pryč?

1426

V letošním roce došlo k 98% poklesu chřipkových infekcí, což rozptýlilo obavy ze spojení Covidu a chřipky, před kterým mnozí varovali. Odborníci říkají, že můžeme poděkovat maskám a sociálnímu distancování. Ale opravdu je to tak?

Ačkoli neexistuje žádné hromadné testování chřipky, jako je tomu v případě Covid, WHO tvrdí, že pohled na data z celého světa ukazuje, že chřipka klesá všude. Austrálie v letošním roce svou chřipkovou sezónu v podstatě „přeskočila“, přičemž od července (jejich vrchol) nebyl hlášen jediný případ. Chřipka ve skutečnosti na jižní polokouli víceméně zmizela a první ukazatele naznačují, že to bude následovat i severně od rovníku. Co může vysvětlit tento bezprecedentní pokles?

Podle odborníků existují tři možnosti.

První je, že se zdá, že chřipka zmizela jen proto, že lékaři a vědci nesprávně klasifikovali další respirační onemocnění jako Covid. Vezměte prosím na vědomí, že tento návrh považují mnozí za něco podobného teorii ploché Země.

Druhým je to, že Covid chřipku „vytlačil“. 
Zdá se, že nemůže být nemocný dvěma viry najednou. Nedávná studie z Yale University zjistila, že z 13 000 pacientů přijatých do velké nemocnice s respiračními chorobami prakticky nikdo nikdy neměl nachlazení a chřipku současně. Ve skutečnosti byla plicní tkáň, která byla dříve vystavena nachlazení, byla imunní vůči viru chřipky. 

Vědci však tvrdí, že toto řešení se nesčítá: Covidu nebyla vystavena více než pětina populace, a tak by všichni ostatní měli být živnou půdou pro chřipku. Pokud se však mýlí a Covid je ve skutečnosti mnohem rozšířenější, než si vědci myslí, mohlo by k pádu chřipky přispět „hromadění virů“. ( Otázkou je, proč by Covid tuto bitvu tak úplně vyhrál, protože by v podstatě existovaly nulové případy chřipky a miliony případů Covidu – jistě by se chřipka dostala k některým lidem dříve, než Covid )

Třetí možností je vysvětlení vědců. 
Vezměte prosím na vědomí, že pokud by byla jakákoli z prvních dvou možností správná, byla by celá reakce na Covid směšná, v neposlední řadě proto, že by to znamenalo, že Covid je mnohem méně nebezpečný, než jak byl široce médii prezentován.

Vědci se přiklání k teorii, že chřipka zmizela kvůli omezením Covid – zejména maskám, sociálnímu distancování a omezení ekonomiky. Ale zároveň zůstávají další otázky.

Proč by však tato opatření fungovala tak neúmyslně dobře na chřipku, která s námi byla po tisíciletí, ale případy Covid stále prudce stoupají? Propouštějí masky jednu částici a zastavují další?

Zastánci této teorie mají vysvětlení. Tvrdí, že lidé s Covidem jsou nakažlivější než lidé s chřipkou. Má delší „inkubační dobu“ než chřipka a její „R“ je třikrát vyšší než u chřipky. Ale i kdyby všechny tyto odhady byly správné, stále existuje nezodpovězená otázka, proč by chřipka byla vymýcena tak úplně.

Podle mého názoru by toto vysvětlení mávání rukou mohlo být jen nejúžasnějším činem kognitivní disonance celé této ságy. Odborníci s přímým obličejem tvrdí, že laxně vynucený počet omezení, který se mezi zeměmi a regiony divoce liší, z noci na den vymýtil starou pohromu lidstva z povrchu Země. A v dalším dechu varují, že výskyt dalšího identicky přenášeného viru je přes střechu.

Podle názoru dalších je mnohem pravděpodobnější, že chřipka byla ve většině případů zaměněna za Covid. Je opravdu tak těžké uvěřit, že lidé trpící chřipkou mohli být zaměňováni za případy Covid? Koneckonců víme, že pacienti s rakovinou plic byli . V každém případě a bez ohledu na vysvětlení si člověk klade otázku, zda pokles chřipky znamená, že vůbec největší zavádění vakcín proti chřipce pro tuto zimu bude zrušeno. Zřejmě ne.

Překlad: DEMIURG