Bighornovský kamenný kruh léčí nemoci

1185

Starověcí lidé po sobě zanechali hodně zajímavých věcí, což nás nyní mate, protože nevíme, jak je využívali. Jedno z těchto tajemných míst se nachází v jednom z lesů Spojených států a po mnoho let přitahovalo mnoho pozornosti a spekulací.

Národní les Bighorn ve Wyomingu má horu Medicine, která se tyčí 3000 metrů nad nedotčenou drsnou krajinou a je součástí pohoří Bighorn, které se nachází severně od města Lovell. Po stovky let bylo toto místo považováno za zvláštní, posvátné a někdy dokonce zakázané různým indiánským kmenům v celém regionu, včetně Arapaho, Bannock, Blackfeet, Cheyenne, Crowe, Lakota, Sioux, Cree a Shoshone.

Počítali s tímto místem jako s jiným duchovním světem a na Mount Medical a vždy přišli s velkou úctou. Důkazy lze najít v místních archeologických muzeích. Nejzáhadnější „fragment“ tohoto podivného místa se nachází poblíž hory v rozlehlé vápencové pustině. Ve velmi dávných dobách byla na něm postavena záhadná kulatá stavba, připomínající paprskové kolo.

Jeho průměr je asi 25 metrů, má 28 kamenných „paprsků“. které vycházejí z centrální kamenné pyramidy a na okrajích kruhu je dalších šest podobných zaoblených kamenných pyramid.

Souhrnně se tomu říká Medicine Wheel, Sacred Hoop nebo Bighorn Medicine Wheel. V Severní Americe existuje mnoho podobných kamenných kruhů, ale kolo Bighorn je největší a nejlépe zachované. A nejzáhadnější. Nikdo neví, který kmen jej postavil, protože všechny indiánské kmeny v regionu říkají, že se na tom nepodílely.

Navíc říkají, že toto kolo tam už bylo, když do těchto zemí dorazili jejich vzdálení předkové. Skutečnost, že se jedná o opravdu velmi starodávnou strukturu, dokazují pokusy tuto strukturu datovat, což se ukázalo jako téměř nemožné. Nejběžnější verze jsou staré 1 000 nebo 3 000 let.

Existují však také teorie, že tato struktura je stará více než 10 tisíc let, protože první lidé sem přišli právě v té době, a pokud bylo toto kolo vytvořeno ještě před nimi, jak ujišťují indiánské legendy, jaká starodávná civilizace jej postavila? Několik vědců se pokusilo pečlivě studovat kolo Bighorn, takže stále není jasné, za jakým účelem bylo vytvořeno.

V 70. letech však astronom Jack Eddy objevil, že některé kamenné pyramidy se při východu slunce na letním slunovratu vyrovnávají se směrem slunečních paprsků, zatímco jiné se srovnávají s paprsky při západu slunce ve stejný den při letním slunovratu. Zjistil také, že několik kamenných pyramid může přesně ukázat na hvězdy, jako jsou Sirius, Aldebaran a Rigel. Počet paprsků v „kole“ – 28 nebyl také náhodný; mnoho indiánských kmenů spojilo toto číslo s lunárními cykly.

Předpokládá se, že v posledních stoletích se v Bighornově kole konaly různé obřady a šamanské rituály vizí, ale bylo také známé jako místo uzdravení z nemocí a ran.

Existuje legenda o tom, jak sem přišel indián přezdívaný Spálená tvář a najednou viděl, že jeho znetvořená tvář byla úplně uzdravena. A to se stalo poté, co měl zvláštní vizi s některými „malými lidmi“.

Říká se, že mnoho slavných indiánských vůdců zacházelo s touto budovou s velkou úctou a úctou, včetně šošonského šéfa Washakiho a neperského šéfa Josefa

V roce 1970 bylo tento „kruh Bighorn “ vyhlášen národní kulturní památkou a v roce 2011 získalo oficiální název „Národní kulturní památka Mountain Medicine “. V této oblasti je mnoho historických památek, ale kruh je nejznámější a nejtajemnější. 

V dnešní době k němu často přicházejí lidé, kteří se snaží léčit z nemocí mimo kontrolu lékařů. Místní kmeny zde také pořádají pravidelné rituální obřady.  

Překlad: Demiurg.cz