Archeologové objevili síť skrytých tunelů, které se nachází po celé Evropě

964

Rozsáhlý systém starých tunelů, které archeologové dokázali objevit, pokrývá téměř celou Evropu a táhne se od Skotska až po Středomoří.  Jednotlivé průchody jsou velmi hluboko a ukázaly se být velmi dlouhé.

Uvádí se, že věk některých tunelů nalezených vědci dosahuje pěti tisíc let. Zpočátku se vědci domnívali, že takové průchody byly použity pro obléhání nebo jako tajné průlezy od nepřítele. Později však byly objeveny tunely, jejichž délka je srovnatelná s plnohodnotnou pěší zónou. Ukázalo se, že jsou tak široké, že do nich mohl volně vjet i kůň s vozíkem.

Tajemné tunely v Evropě

Je pozoruhodné, že pouze ty tunely, které byly nalezeny jako první, se ukázaly jako staré. Navíc, mnoho z nich bylo vytvořeno ještě před založením římské říše. Kdo a proč tyto průchody vytvořil, není jasné. S největší pravděpodobností bude možné vyřešit toto tajemství, pouze pokud se v tunelech najde materiál, který určí DNA stavitelů. Vědci doufají, že se tyto pozůstatky pravděpodobně objeví někde pod vrstvou kamene.

Někteří odborníci se domnívají, že síť byla způsobem, jak chránit člověka před predátory, zatímco jiní se domnívají, že některé z propojených tunelů byly používány jako dnešní dálnice, aby lidé mohli bezpečně cestovat bez ohledu na války, násilí nebo dokonce počasí nad zemí.

Vědci také dodávají, že objevené tunely nejsou zmíněny v historických kronikách, což je velmi zvláštní, protože jejich velikost je skutečně obrovská. Studie starých podzemních chodeb také i nadále pokračuje.

Překlad: Demiurg