Americká speciální jednotka v boji s mimozemšťany během války ve Vietnamu

1002

Tato událost se stala začátkem roku 1972 během Vietnamské války a byla zaznamenána v knize Leonarda Stringfielda UFO Crash Retrievals: The Inner Sanctum.

 V noci byla tajně pomocí padáků vysazena skupina amerických speciálních sil do oblasti hranice s Kambodži a Severního Vietnamu. 

Operace měla za úkol zničit jistý objekt v Severním Vietnamu, ve kterém byly odposlouchávány přísně tajné rozhovory americké armády v jižním Vietnamu, tak jak bylo zjištěno americkou zpravodajskou službou.

Tým SWAT si vystavěl noční tábor a připravoval se zaútočit na objekt hned ráno za úsvitu. Brzy ráno se členové komanda vplížili k vietnamské základně, a co tam uviděli, je doslova šokovalo a vyděsilo.

Stála tam na třech robustních kovových podpěrách velká kulovitá loď.

Loď najednou začala „bzučet“, což vyvolalo u vojáků okamžitou nevolnost, závratě a dezorientaci. 

Velitel jednotky byl připraven vydat povel k ústupu, když se objevila skupina podivně vypadajících humanoidních tvorů. 

Vojáci speciálních sil, kteří se účastnili této akce, nemohli uvěřit, tomu co uviděli, byli vystrašeni tím, co tato stvoření dělala (podle popisu vojáků, s přihlédnutím k novým informacím založených na mnoha údajích, lze předpokládat, že to byli „šediváci“). Mimozemšťané odebírali lidské orgány z velké hromady, kde byli naskládané různé části lidských těl a dávali je do velkých nádob – paže, nohy, trup, hlavy, atd. – hrůzná podívaná.

Byly to pozůstatky bílých lidí, některé byli i černí (vojáci americké armády) a další vypadali jako Vietnamci (vietnamští vojáci ze základny). 

Při tomto pohledu, nastalo rychlé vystřízlivění a velitel jednotky vydal rozkaz ihned zahájit palbu – kulky zasáhly těla tvorů, ale ty jim neublížily, kromě jednoho, kterého zasáhla střela do hlavy. 

Několik vojáků bylo následně zabito, ostatní byli zraněni účinkem neznámé zbraně. Mimozemšťané rychle nastoupili do lodě a odletěli.

Po této události se brzy objevili agenti CIA, jeden voják, který přežil tuto událost si vzpomněl a vypověděl: „dostali jsme nějaké tablety, které nám vymazaly naši mysl, tak abychom si nevzpomněli na tuto neuvěřitelnou událost“. Na nějakou dobu to fungovalo.

Koncem 80. let dva bývalí členové speciální jednotky, kteří se zúčastnili této bitvy, začali mít děsivé vzpomínky na tuto událost, která proběhla v dubnu roku 1972. Jeden z nich se rozhodl kontaktovat bývalé účastníky této neobvyklé události.

Někteří již zemřeli, na některé nebyl kontakt a nešlo se s nimi spojit, ale ti ostatní se domluvili na setkání. To se uskutečnilo v srpnu 1988. Na tomto setkání se rozhodli, že tento neuvěřitelný pravdivý příběh zveřejní.

Obrátili se na výzkumníka, ufologa Leonarda Stringfielda, který tento příběh přidal k dalším zajímavým článkům a publikoval je ve své knize z roku 1991, UFO Crash Retrievals: The Inner Sanctum.