Podivný případ Roberta Baileyho, který zemřel při požáru … žaludku!

694

Spontánní uhoření člověka se stále tajemný jev, jehož důvody nejsou objasněny.

V 5: 06 ráno září 1949 roku, nejmenovaná žena zavolala hasičský sbor města Londýn a hlásila pravděpodobný požár. Stála na autobusové zastávce a v určitém okamžiku si všimla podivného modrého plamene viditelného v okně v horním patře budovy vedle ní.

Když doslova o několik minut později dorazili hasiči na uvedenou adresu – Auckland Street, 10, zjistili, že tento dům byl již dlouho a opuštěn a že v něm byla také dávno vypnuta elektřina a plyn .

Zbytky Roberta Baileyho

Jedním z prvních, který se dostal do nejvyššího patra, byl vedoucí skupiny Jack Stacy a on okamžitě narazil na mrtvé tělo muže ležícího vedle schodů a celý se lekl. Na žaludku měl mrtvý člověk díru, ze které vytryskly silné plameny modrého plamene.

Byl to tento plamen, který zřejmě zapálil několik schodišť a způsobil stejný požár, jaký byl vidět na ulici. Hasiči rychle uhasili všechno, včetně ohně v mužském žaludku.

Později byly odhaleny příšerné podrobnosti incidentu – zjevně bezdomovec, jehož jméno byl Robert Francis Bailey, byl stále naživu, když se v něm nějakým způsobem objevil horký plamen. Jeho tělo se v křeči ohýbalo bolestí, hlava byla obrácena na jednu stranu, ústa měla dokořán otevřená a zuby hluboko vtlačené do dřevěného sloupu schodiště.

Aby hasič Jack Stacy zvedl tělo, musel použít hrubou sílu, jinak nebylo možné vytrhnout jeho čelist ze dřeva.

Podrobnosti o této podivné události se tehdy nedostaly do tisku, ale Stacy dal velký rozhovor novinářům letectva, kde řekl mnoho podrobností o tomto incidentu:

„Samotný plamen pocházel z břicha, ve kterém byla hluboká mezera a plamen byl tak intenzivní, jako by v mužském žaludku působil silný hořák vydávající namodralý oheň. Není pochyb o tom, že oheň začal uvnitř jeho těla, bylo to jediné místo zdroje ohně. “

Plamen opouštějící žaludek bezdomovce poškodil podlahu a schody na ploše 6 čtverečních stop a zcela spálil pravou ruku.

Současně Stacy nikdy nevěřil v paranormalitu tohoto incidentu, podle něj bylo vše vysvětleno velmi banálním způsobem, říkají, že Bailey byl slavný alkoholik a měl jen dost peněz na denaturovaný alkohol (směs ethylalkoholu a methanolu) a hodně toho vypil. „V určitém okamžiku to jeho žaludek nemohl vydržet a všechno začalo hořet,“ řekl Stacy.

Tento případ nicméně stále způsobuje mnoho kontroverzí a Stacyova verze explodovaného denaturovaného alkoholu zůstala jen verzí. Zde jsou některé zvláště často kladené otázky skeptiků:

– Pokud měl Bailey takovou bolest, že se dokázal vyhnout a strčil si zuby do schodiště, tak proč nekřičel (nikdo tu křik neslyšel) a neutekl? Okamžitě nezemřel.

– Může člověk opravdu vznítit zevnitř pohlcením denaturovaného alkoholu a z toho spálit k smrti?

– Jak měl výsledný oheň takový silný tlak, že plamen vystoupil ze žaludku jako hořák? Navíc, podle hasiče Stacyho, tento plamen v žaludku hořel poté, co byla mrtvola objevena nejméně dalších pět minut, než byl oheň uhašen. A stále byl intenzivní.

– Pokud předpokládáme, že Bailey nemohl utéct, protože byl kvůli alkoholu opitý, jak potom dlouho a pevně držel sloup schodů svými čelistmi? Kdyby byl v agónii, nemohl by ovládat své činy.

A nejzajímavější je oficiální příčina Baileyovy smrti. Patolog zjistil, že Bailey nezemřel kvůli požáru v břiše, ale jednoduše ho udusil kouř ze spalování dřeva.

V Baileyho oblečení s ním nebyly také nalezeny žádné hořlavé látky, zápalky ani zapalovače. Bailey byl obecně nekuřák. Na místě, kde leželo tělo, nebylo nalezeno něco zvláště hořlavého a hořlavého.

Překlad: Demiurg

Zdroj příspěvku