Na ulicích New Yorku se kvůli nedostatku márnic, staví chladící boxy pro mrtvé

353

Ve Spojených státech se připravují na vrchol epidemie koronavirů. Úřady v New Yorku podnikají další kroky v případě, že dojde k nejhoršímu rozšíření koronavirové infekce. Chladicí kamiony se objevily poblíž nemocnic, aby odstranily těla mrtvých z pneumonie COVID-19.

Newyorské úřady se obávají, že v dalších márnicích, které se staví, nebude dostatek místa, uvádí CNN. Již nyní jsou v oploceném prostoru poblíž nemocnice Bellevue vidět bílé markýzy a přívěsy s chladicími boxy, které v případě potřeby přepraví mrtvé.

V chladírenských stanech pojmou chladničky přibližně 3 600 těl. Ve stacionárních márnicích městských nemocnic se neumístí více jak 800–900 mrtvol.

CNN podotýká, že tato opatření byla naposledy přijata po teroristických útocích 11. září 2001. Márnice neměly dostatek místa a úřady byly nuceny používat chladící nákladní automobily.

Spojené státy se staly světovým lídrem v počtu diagnostikovaných případů koronaviru. V zemi je infikováno přibližně 86 000 lidí, zemřelo 1170 lidí a tato čísla neustále rostou. Za jediný den od středy do čtvrtka ve státě New York zemřelo na koronavir 100 lidí.

Překlad: Demiurg