Fenomén Neposkvrněného početí

548

Případy, kdy ženy otěhotněly bez kontaktu s muži

Příběh Panny Marie, která otěhotněla božským zásahem a porodila Ježíška, patří k nejslavnějším příběhům na světě. Zároveň většina lidí vnímá tento příběh jako pohádku, protože vědci dospěli k závěru, že u člověka to není možné.

U zvířat se reprodukce bez účasti samců vyskytuje hlavně u bezobratlých živočichů , což se nazývá partenogeneze. U obratlovců se vyskytuje pouze u 70ti druhů, zejména u ryb a plazů. Nic podobného u savců není známo.

V historii bylo známo mnoho případů, kdy ženy uváděly, že jsou těhotné bez účasti mužů. Jak se to stalo? Možná jen lhaly? Nebo se v jejich tělech stalo něco tajemného.

Americké panny

Od roku 1995 do roku 2009 bylo v USA provedeno rozsáhlé lékařské vyšetření téměř 8 000 těhotných žen v rámci studie reprodukčního zdraví. Některé výsledky byly velmi zajímavé, například každá 200 žena tvrdila, že před otěhotněním nikdy neměla sex s muži.

Ze 7870 dotazovaných žen ve věku 15 až 28 let se k tomu přihlásilo 45 žen, také prohlásily, že nepoužily spermie anonymních dárců a nezúčastnili se IVF.

Tyto výsledky nebyly moc důvěryhodné, poté co se zjistilo, že mnoho žen si nebylo vědomo sexuálních vztahů. Důvodem bylo, že pocházely z přísných náboženských rodin, kde se nemluvilo o sexu a antikoncepci.

Nemluvně s projektilem

K tomuto incidentu došlo během americké války za nezávislost. Jedna z vojenských potyček se odehrála vedle domu, kde žila matka se dvěma dospělými dcerami. Nepřátelská střela zasáhla jednoho z vojáků stojícího poblíž, ten vykřikl a padl na zem.

Toho si všiml plukovní lékař, který se okamžitě rozběhl pomoci nešťastníkovi. Zjistil, že střela tangenciálně zasáhla šourek a poškodila varle. Doktor ošetřil a zašil ránu, když byl hotov, vyběhla z domu žena a křičela, že její dcera byla zraněna kulkou, která přilétla z ulice, když předtím prorazila okno.  

Doktor opustil zraněného vojáka a běžel k domu, kde našel zraněnou dívku. V dolní části břicha měla zranění. Podařilo se mu z rány vyjmout část střely a zanechat dívku v uspokojivém stavu.

Po 8 měsících doktor projížděl stejnou oblastí a rozhodl se navštívit tento dům a zkontrolovat, zda zraněná dívka je v pořádku. Našel ji nejen zdravou, ale také se značně zvětšeným žaludkem, což zhruba odpovídalo 8měsíčnímu těhotenství.

Po nějaké době tato dívka začala rodit a stejný doktor byl u porodu, byl velice překvapen, když zjistil, že tato dívka je panna. Když se objevilo dítě, byl to chlapec, který měl v šourku malý nádor. Doktor se rozhodl nádor odstranit, jaký byl jeho údiv, když zjistil, že se nejedná o nádor, ale malý fragment střely.

Doktor popsal podrobně tento příběh ve svém deníku. Zdálo se, že střela, která poškodila varlata vojáka, přinesla sperma do ženského vaječníku, když zasáhla žaludek. Z toho dívka otěhotněla, zatímco zůstala pannou. Ukázalo se, že je zcela nemožné objasnit, jak se fragment střely vytvořil přesně v místě šourku dítěte.

Čínské panny

V roce 2019 jistá žena porodila dítě v čínském městě Guiyang, přičemž lékaře ubezpečovala, že ve svém životě neměla nikdy sex s muži. Navíc ani nevěděla, že je těhotná, dokud nebyla hospitalizována se silnou bolestí zad.

Lékaři ženu vyšetřili a informovali ji, že její bolest byla způsobena předporodními bolestmi, které začaly z důvodu porodu dítě. Žena upadla do velkého šoku a nemohla uvěřit této diagnóze.

Během několika posledních měsíců necítila nic, co by vyžadovalo použít těhotenský test, nebyla nemocná a samotné dítě v sobě necítila.

Ne příliš taktní lékař prohlásil, že žena mohla být velmi opilá, když s ní měl muž sex, a nic si nepamatuje. Pacientka prohlásila, že je abstinentka, z důvodu alergie na alkohol, navíc nikdy neměla přítele.

Žena trvala na tom, aby lékaři oficiálně potvrdili, že je skutečně panna. Lékaři později provedli císařský řez a narodilo se jí normální zdravé dítě.

Částečná partenogeneze u lidí

V roce 1995 britští genetici objevili první případ parciální partenogeneze u lidí.

Upřímně řečeno, mělo by se říci, že u savců se někdy vyskytly případy, kdy se samičí vajíčko začalo dělit samo o sobě, jako při oplození. To vše obvykle vedlo ke vzniku benigního nádoru zvaného teratom.

Britští genetici studovali krev tříletého chlapce, poté co zjistili, že v jeho buňkách bylo obsaženo pouze XX chromozomů (ženských chromozomů), namísto obvyklých chromozomů XY pro muže. Mysleli si, že došlo k nějaké chybě, ale ani s pomocí extrémně přesným přístrojů nemohli najít stopu chromozomu Y v chlapcově krvi.

Následně odebrali vzorek chlapcovy kůže a stále v něm hledali chromozomy XY. To je přimělo studovat DNA tohoto chlapce velmi pečlivě. Každé dítě zpravidla dostává chromozom X od své matky a otce, ale oba chromozomy XX chlapce pocházely od jeho matky.

Podle vědců k tomuto zvláštnímu případu došlo, když u ženy začal proces spontánního dělení vajíček a brzy se spermie dostala do stejného vajíčka, po kterém se dítě začalo vyvíjet jako všechna běžná embrya.

Dítě jeptišky

V roce 1742 v Bavorsku otěhotněla sestra Josephine Rosenthal a byla tímto jevem velmi zmatená, stejně tak jako ostatní jeptišky v jejich konventu. Co bylo ještě podivnější, když zvláštní lékařské vyšetření odhalilo, že sestra Josephine byla stále pannou.

V osmém měsíci těhotenství začala Josephine trpět porodními bolestmi a porodila dívku, která dostala jméno Marie. Přežila navzdory předčasného porodu, ale sestra Josephine zemřela na těžké krvácení krátce po porodu.

Malá Marie byla velmi slabá, ale jeptiškám se jí podařilo vyléčit a vypiplat. Po čase ji začaly považovat za světici, kterou pojmenovaly „božské dítě“. Když bylo Marii 33 let, náhle onemocněla záhadnou nemocí. Léčba nepřinesla žádné výsledky a Marie brzy zemřela. Podle jeptišek opakovala cestu Ježíše Krista.

Mumifikované zbytky hlavy Marie Rosenthalové jsou stále v tomto klášteře, dále sušená krev v malé lahvičce a chomáček vlasů uložené v krabičce.

Existuje legenda, že jeptišky tuto krev uchovávaly z důvodu, že Josephine i její dcera Marie byly ve skutečnosti vnitřními hermafrodity, což znamená, že nový lidský život by mohl být oplodněn a rozvíjen uvnitř jejich těl.

Existují také nepotvrzené zprávy, že v 50. letech někteří lékaři nelegálně získali část zbytků Marie Rosenthalové a provedli svůj vlastní výzkum. Údajně zjistili, že v době její smrti byla Marie také těhotná. Možná právě toto neobvyklé těhotenství mělo negativní dopad na její tělo, proto zemřela.

Překlad: Demiurg