Čistíme a nabíjíme kameny

1125

Máte doma nějaké minerály, drahé kameny? Můžete je nosit jako šperk na přívěsku, nebo jako součást náramku. Možná vás chrání před „elektrosmogem“ nebo před nedobrými lidmi. Někdo má krásný kámen vystaven doma na poličce, protože se mu líbí.

Víte o tom, že by se kameny měly nabíjet a čistit? Mám jich několik, před monitorem u počítače, v obývací stěně, některé používám při meditaci atd. Jednou za čas potřebují naše kameny láskyplnou „údržbu“.

Metod čistění a nabíjení kamenů je mnoho. Dost častou metodou je čistění kamenů v soli. Jestliže máte ke kamenům vztah a považujete je za  bytosti a ne za „studené kameny“, určitě si řeknete:  „Do soli? Nikdy!“  Některé kameny nemají rády – nesnesou tuto „drsnou“ metodu a zničí se, jde hlavně o strukturu daného kamene. Citlivé jsou hlavně pórovité kameny, které jsou složením jiné než křemen.

Šetrná a skvěle fungující metoda je tato: 

Použijeme dvě misky: jednu větší a jednu menší (keramika, sklo). Menší misku vložíme do větší. Do větší misky nasypeme okolo té menší sůl (himálajskou, kamennou, mořskou) – měla by být cca do 5 – 10cm výšky. Do menší misky nalijeme do stejné výšky vodu a vložíme kameny (šperky). Voda je informační medium – přenáší informace, sůl je vstřebává přes sklo (keramiku). Tímto způsobem můžete očistit každý kámen (cca 2 dny), kromě jantaru, který lze očistit lehce nad svíčkou. Ale pozor na rozpadnutí, ten do vody nepatří. U křemenů vzhledem k tvrdosti  lze také doporučit  možnost očistění nad svíčkou (vznikaly při vysokých teplotách).

Použitou sůl „vrátíme“ do země.

Jak nabíjíme kameny?

Možná jste někde četli, že nejlepší je dát kameny na slunce, měsíc atd. Ale co když sluníčko ani měsíc nesvítí?

Snadná pomoc – kameny nabíjejí zase kameny!

Kameny, které dobíjejí ostatní kameny, jsou tři.

Křišťál, ametyst, hematit

Po očištění, když nabíjíme kameny, dáme je do suché misky s křišťálem, ametystem, hematitem. Který kámen zvolit? Jde především o Vaši intuici.

Na závěr vám předám jeden tip z oblasti krystaloterapie, který mám osobně odzkoušený. Někteří lidé mají problémy jak s vysokým nebo nízkým tlakem. Lékaři toto řeší léky, které pacient bere den co den, až do smrti. Než začnete brát léky na tlak, zkuste následující metodu, která je vyzkoušená a pomohla již mnoha lidem.

Pořiďte si kámen jménem karneol, nejlépe dva na střídání. Tento kámen dodává energii, umí udržovat pružnou pleť a hlavně vyrovnává tlaky.

Když si kameny přinesete domů, necháme je lehce přejít varem, abychom kámen dezinfikovali a nezavedli si do vody nečistoty. Pak karneol vložíme do 2dcl čisté studené vody a ráno nalačno tento elixír vypijeme.

Přeji mnoho úspěchů, hodně trpělivosti a vytrvalosti.

Petr Gerhardt st.

Předchozí článekPrvní lidská kultura trvala o 20 000 let déle, než se uvádí..
Další článekLennonova zeď
Profilový obrázek
Jsme si všichni podobní, dvě ruce, dvě nohy, hlava, uvnitř těla orgány, pouze energetické matrice se liší, mužská a ženská. Jsem muž, to jsem poznal již v době, když jsme si společně s dětmi hrály, také jsem poznal, že jsme si podobní, ale ne stejní. Vyrůstal jsem na stráních Jizerských hor, kde na mě většinou dohlížela babička s dědou, byli pro mě vzory a učiteli v jednom. Oba byli Sokolové a vlastenci, to mě alespoň v začátcích nasměrovalo směrem k sportu a k podobnému rčení, jak se zpívá v jedné písni „ Jsi Čech, tak si toho važ, přelez, přeskoč, ale nepodlez…“ Děda byl úžasný člověk, byl studnicí duchovních znalostí, měli jsme knihovnu nabitou autory, které v té době znalo jen pár lidí, na rozdíl od dneška, kdy vychází tisíce autorů s duchovní a esoterickou tématikou. Nejvíce mě ovlivnil Camille Flammarion, hlavně jeho vědecké bádání o posmrtném životě a projevy duše. Nyní s odstupem času si říkám, jak bych se tvářil, kdyby podobné zájmy měly moje děti. Otec fotograf, spoluzakladatel Hi-fi klubu, blázen do muziky mě ovlivnil natolik, že jsem 30 let, jezdil po vlastech českých jako profesionální Dj a deset let jsem vystupoval v českých rádiích jako moderátor. Moje mamka byla vzdělaná osoba, rozdávala kolem sebe radost a pohodu a nezůstávala lhostejná před nespravedlností, pomáhala, kde mohla. Musím se usmívat, to všechno „vóódnes“ čas, jak zpívával Waldemar Matuška. Mám široké spektrum zájmů, rád bych se o ně s Vámi podělil formou článků a je jedno kdo je napsal. Úměrně s prožitými roky na této planetě jsem přišel na to, že nejdůležitější v životě je, cítit se dobře. Pokud Vám i písničky, které jsem pro Vás při brouzdání po internetu vybral pro rádio DEMIURG, kápnou do noty, budu tomu rád. Váš společník pro dobrou náladu Petr Gerhardt st.