Belmesovy tváře

852

30 let se ukazovaly na podlaze v obytné budově tváře.

Ve Španělsku, v malém městečku Belmes de la Moraleda, se kdysi stal podivný úkaz, který stále hledá své vysvětlení. Na podlaze v kuchyni jednoho z domů se objevila skvrna, která nechtěla zmizet. Čím více ji hostitelka Maria-Gomez Pereira drhla, aby ji odstranila, tím výraznější skvrna byla. Skvrna nakonec dostala podobu lidské tváře.

Manžel odstranil z podlahy cementovou vrstvu a nalil novou vrstvu malty. Po týdnu schnutí, začala skvrna znovu prosvítat a další týden se na podlaze objevila znova ona tajemná tvář. Navíc se začaly objevovat i další a další tváře. Mužské, dětské a ženské tváře. Dokonce i na betonové desce na zdi. Rodina se obrátila na starostu o pomoc.

Kuchyně byla úředně zapečetěna a rodina se dočasně odstěhovala. Po dobu 3 měsíců do domu nikdo nevstoupil. Jejich dům byl hlídán. Když znovu vstoupili do kuchyně, ukázalo se, že tváře se tzv. pohnuly, byly na jiném místě. Magnetofony ponechané uvnitř místnosti, zaznamenaly šepot, a hlasy duchů. Skeptici usoudili, že lidé museli nějakým způsobem vstoupit do zapečetěného domu, aby obnovili kresby.


Za nějaký čas si lidé vzpomněli, že domy v jejich čtvrti byly postaveny na místě starého hřbitova. Při výkopových prací pod domem se objevilo několik bezhlavých těl. Těla byla vyzdvižena a znovu pohřbena. Nic se nezměnilo, tváře se nadále objevovaly na stejném místě.

Desky byly odebrány a odeslány do laboratoře, aby se našly stopy barev nebo kyselin, které mohly být na obrázky nanášeny. První experimenty nic neukázaly. Analýzy se dělaly opakovaně po dobu 20 let v 90. letech. Našly se stopy chemických sloučenin, které mohly být součástí zanechaných vzorů na deskách…

Žádným způsobem to nevysvětlovalo, proč tváře měnily svá místa. Tyto chemické sloučeniny nemohly beze stopy zmizet z jednoho místa a po 3 dnech se objevit na jiném místě.
V roce 2004 Maria zemřela. Tváře se již neobjevují, ale ty staré nezmizely. Vědci se domnívají, že žena byla médium, aniž si to neuvědomovala. Portréty se objevily kvůli jejímu nadpřirozenému vlivu.

Překlad: Demiurg