Astrofyzik tvrdí, že vytvořil prototyp “ Stroje času „

813

74-letý astrofyzik Ron Mallett, který pracuje na University of Connecticut, nedávno uvedl, že již vytvořil tento stroj v reálném čase. Zároveň Mallet konkrétně objasnil, že velmi dobře ví, že podle Einsteinovy ​​teorie relativity můžete cestovat pouze do budoucnosti, a ne do minulosti, ale on jde proti této teorii a ve svém autě bude možné jít i do minulosti a podívat se na předky. 

Malletův stroj času je založen na provozu laserů, které krouží prostorem a časem. 

V rozhovoru s CNN na začátku ledna 2020 Mallet uvedl, že myšlenka vytvoření stroje času byla inspirována tragickou smrtí jeho vlastního otce, který zemřel, když bylo Malletovi pouhých 10 let. Poté, v následujících více než 60 letech, Mallet snil o tom, že svého otce znovu uvidí ve skutečnosti. 

Ronald (Ron) Mallet

Malletův otec byl progresivní člověk a navzdory neustálým problémům s penězi, podporoval vědecké koníčky svého syna a také mu kupoval knihy. Rok po smrti svého otce Ron Mallet náhodou narazil na velmi pěkně ilustrovanou knihu „Stroj času“ od Herberta Wellse a od té doby sní jen o vytvoření stejného stroje.

Během svého života se Mallet specializoval na studium černých děr a Einsteinovu obecnou teorii relativity o prostoru, čase a gravitaci. Po ukončení školy vstoupil do amerického letectva a strávil čtyři roky ve Vietnamu, ale pak se rozhodl jít na univerzitu. Získal bakalářský titul z fyziky a poté magisterský a doktorát z Einsteinovy ​​teorie.

Jeho první vynález byl založen na laserech a byl použit při konstrukci proudových motorů společností United Technologies, společností vyrábějící letadla. 

Ron Mallett začal veřejně mluvit o svých ambicích vytvořit stroj času asi před několika desítkami let, kdy ho Univerzita v Connecticutu přijala na post profesora na plný úvazek a udělila mu právo na jeho rozvoj – beze strachu z propuštění. 

Ron Mallet říká, že se nebojí, že se stane známým jako „šílený profesor“ a stane se předmětem výsměchu. Jediná věc pro něj je, že nikdo nezasahuje do jeho práce na vytváření prototypu Stroje času. 

Ve skutečnosti však místo výsměchu začal dostávat dopisy od lidí z celého světa, kde také vyjádřili přání navštívit minulost. 

Stručně řečeno, jak by vypadalo typické cestování času podle Einsteinovy ​​teorie relativity? Podle této teorie může čas záviset na rychlosti a pokud umístíme astronauty do rakety, která cestuje rychlostí blízkou rychlosti světla, pak jim čas bude plynout jinak než pro všechny ostatní na Zemi. A když se astronauti vrátí na Zemi za pár let, budou vědět, že mezitím na Zemi uplynulo několik desetiletí. 

Ale co když chceme jít do minulosti a ne do budoucnosti? 

Podle Malleta zde vše závisí na zpomalení doby gravitace, pouze v tomto případě bude čas muset být ohnut do smyčky, tj. Vytvořit nějaký dočasný tunel se dvěma „portály“, kterým můžete cestovat do minulosti a zpět. 

A pro ohnutí času můžete použít speciální prstenové lasery. A Mallet již také vytvořil prototyp zařízení s takovými lasery, které ovlivňují čas a prostor. 

Mallet pro ostatní odvodil i teoretickou rovnici, podle níž je prokázáno, že to bude fungovat.