7 úžasných nadlidských výkonů

601

Přežívající teploty mrazu
Přezdívalo se mu „Iceman“. Wim Hof ​​je nizozemský dobrodruh a odvážný muž, který například běžel arktický maratón při minus 20. stupních Fahrenheita (minus 29 stupňů Celsia) – a to zcela bez košile. Drží také světový rekord, kdy byl ponořen do ledu na hodinu a 44 minut.

V roce 2007 dokázal přežít 72 minut venku na severním pólu, zatímco měl na sobě pouze krátké kalhoty. Hof říká, že je schopen ovládat svou tělesnou teplotu pomocí tantrické praxe Tummo, kterou praktikují mniši z Yogi v Tibetu, a zahrnuje praxi zaměřování se na energie těla, které je přeměňují v teplo.

Vyvažování auta
Myslíte si, že zvedání SUV je lehké? John Evans navíc umí ve skutečnosti vyrovnat auto na své hlavě! 2 metry vysokému a 155 kilogramů vážícímu Britovi se podařilo vyvážit 332 liber (159 kg) mini auto na hlavě po dobu 33 sekund a to bez použití jeho rukou.

Nazval se profesionálním „ hlavovým balancerem “, Evans již překonal 25 záznamů v 11 kategoriích Guinessovy knihy rekordů. Dříve vyvážil i motocykly , čluny, pračky, lidi a pivní sudy, ale auto je zdaleka jeho nejtěžší – a nejnebezpečnější -rekordní pokus. 

Zvedání auta
Jako standardní příklad nadlidské síly se příběh kdy někdo “ zvedl auto, aby někdo osvobodil “, stal dokonce mýtem. Ve skutečnosti umělec komiksu Jack Kirby v rozhovoru jednou řekl, že dostal nápad pro Neuvěřitelného Hulka poté, co viděl matku zvednout auto aby zachránila své dítě, ačkoli legitimita jeho příběhu byla několikrát zpochybněna. Ovšem i poté byly hlášeny případy tohoto jevu.

V roce 2008 přišel hasič na Floridě Chris Hickman na scénu automobilové havárie, při které se starší model Chevrolet Blazer převrátil a přistál na boku a přitiskl ruku řidiče mezi vozidlo a chodník. Hickman poté zvedl SUV asi 30 cm nad zem, čímž dal ostatním hasičům příležitost zachránit uvězněného řidiče. Tento výkon byl zaznamenám úředníky ve zprávách o incidentu.

Kroutící se kov
Další držitel Guinnessových světových rekordů, Sakinat Khanapijeva, je nejsilnější babička na světě. 76letý ruská Dagestanka může zvednout činky o hmotnosti 24 kg, rozbít podkovy a otočit ocelové pruty o 2 palce (5 cm). Poprvé objevila svou sílu, když jí bylo 10 let, poté, co byla schopna přemístit kontejner o hmotnosti 661 liber (299 kg), což odpovídá hmotnosti čtyř dospělých mužů.

50 maratónů za 50 dní
Dean Karnazes, který se jmenoval 50/50/50, v 50 po sobě jdoucích dnech běžel 50 maratónů v 50 amerických státech, počínaje Lewisem a Clarkem Marathonem v St. Louis 17. září 2006 a končící New Yorkem Město Marathon 5. listopadu.

Karnazes také běžel nonstop 135 mílí (217 km) přes Death Valley v poušti Mojave v teplotách dosahujících 120 ° F (48 ° C) a maratonu k jižnímu pólu při -40 ° F (-40 ° C).

„Tolik to bolí a tvoje tělo říká, že se zastavíš, a ty ty mechanismy potlačíš a přinutíš se jít dál,“ řekl Karnazes zpravodajům.

Budovy
Alain Robert, známý jako „lidský pavouk“, vylezl na většinu z nejvyšších mrakodrapů na světě bez lana nebo horolezeckého vybavení. Robert pouhýma rukama a horolezeckou botou vylezl na většinu známých budov , včetně Eiffelovy věže, Sydney Opera House a Sears Tower. Více než jednou byl ovšem také zatčen za nelegální výlez na budovu, kdy měl na sobě kostým Spider-Mana, což způsobilo, že byl zatčen a vyhoštěn například z Číny.

Mnoho z jeho stoupání trvá déle než hodinu a neposkytne mu žádnou šanci k odpočinku, dokud nedosáhne vrcholu. Jeho výcvik, fyzická kondice a technika také umožňují Robertovi vylézt na malé výčnělky stavebních zdí a oken, jako jsou okenní římsy a rámy.

Přežití blesku
Ve věku 30 až 65 let byl Roy Cleveland Sullivan sedmkrát zasažen bleskem – a všechny údery přežil. Během té doby Sullivana průměrně zasáhl blesk jednou za pět let, zatímco průměrné šance člověka zasáhnout bleskem v daném roce jsou 1:750 000. Sullivan však zvýšil své šance tím, že pracoval jako strážce parku v národním parku Shenandoah ve Virginii, kde je podle Národní správy oceánů a atmosfér (NOAA) průměrně 35 až 45 bouřkových dnů ročně.

Podle Guinnessových světových rekordů byl Sullivan zasažen bleskem více než kterýkoli jiný člověk na světě a dostal i přezdívku „Human Lightning Conductor“ a „Human Lightning Rod“. Zemřel v roce 1983 ve věku 71 let – nikoli v důsledku posledního úderu blesku, ale následkem střelné rány, kterou si sám způsobil, údajně kvůli nešťastné lásce.