2 500 let starý tibetský text přesně popisuje epidemii koronaviru

947

2 500 let starý text nalezený v Tibetu popisuje plicní onemocnění a jeho původce. Odborníci, kteří text analyzovali, poznamenali, že popis hodně připomíná současnou epidemii koronaviru.

Text s názvem „Good-ji“ hovoří o jakémsi kulatém viru s tupým rozšířením. Již před 2,5 tisíci lety tibetští lékaři věděli, co způsobilo masivní infekce. Virus se jim dokonce nějakým „zázračným“ způsobem podařilo i vidět.

V textu je virus pojmenován jako Nienrim. Teprve nedávno si vědci všimli, že se hodně podobá koronaviru. 

Text začíná tím, že lidé v době Kali-yugy se stali prodejnými a chamtivými.

Zdálo se, že všechny lidské hodnoty byly ukryty v hrudi, začal boj o náboženství a o zdroje. Takové chování lidí přinutilo vyšší síly poslat na Zemi epidemii šířící se dechem.

Oběti Nienrimu měli plicní problémy, dušnost, kašel, horečku, bolesti břicha a také vyrážku. Na pokožce se objevily tmavé pupínky a v důsledku tohoto negativního dopadu na střeva začal krvavý průjem.

Text překvapivě přesně popisuje samotný virus, má zaoblený tvar a tupé rozšíření. Virus lze zkoumat pouze pod mikroskopem a těžko se chápe, jak jej naši předci viděli a popsali již před 2500 roky.

Patogen podle textu vstupoval do těla nosem, ušima, ústy, očima a konečníkem. Nejčastěji pronikal nosem a ústy, z tohoto důvodu lidé nosili masky.
 
Virus se šířil po celém těle, kde ovlivňoval svalovou tkáň, krevní cévy, kosti a životně důležité orgány. Ošetření se provádělo pomocí bylinných odvarů, prášků, past a léčivého piva.

Opakuje se historie?

Překlad: Demiurg